• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/teak.iroko
  • https://twitter.com/ParkeDeck
TEAK ÜRÜN GRUBU

İROKO DECK

İROKO DECK – IROKO DECKING

Dünya'da ve ülkemizde yaygın şekilde deck uygulamalarında tercih edilen bir ağaç türü olan İroko, sert Afrika ağaçları arasında en çok beğenilen ve çeşitli uygulamalarda tercih edilen bir türdür.

 iroko - irokodeck , iroko deckinğ


İroko, sert Afrika ağaçlarının ortak özelliği olan dış ortamlarda açık hava koşullarına dayanıklılık göstermek açısından pek çok uygulamada kendini ispatlamıştır.
Altın sarısı ile altın kahvesi tonlara sahip, damarlanması kibar ve çok zengin bir tekstürü olan İroko, dış cephe uygulamalarında bu güzelliğini uzun yıllar düşük bakım maliyeti ile korumaktadır.Sektörümüzde, çok iyi tanınan, uygulama örneklerini hemen hemen her şehirde bulabileceğiniz kendisini ispatlamış ve piyasada geniş kabul görmüş bir ağaç türü olan İroko, deck uygulamalarında da çok yüksek talep görmektedir.Afrika’dan ithal edilen, birinci sınıf İroko deckleri yüksek kalite standartları olan değerli müşterimize temin etmekteyiz. Yapısı itibariyle içinde yağ bulunan İroko, oldukça dayanıklı bir tür olup, dış mekanlarda kullanıldığında düzenli bir bakım ve çok sık yağlama gerektirmez.

 iroko deck klipsli döşeme


Şaşırtmalı Döşenmiş İroko Deck;

Özellikle geniş alanlarda uygulanan ahşap decklerin genellikle görsellik açısından, boyu uzun kenara paralel olaracak şekilde döşenmesi tercih edilir. Ancak bu mesafe mümkün olan deck boyundan fazla olduğu durumlarda ahşap deckler boyları uç uca birleştirilerek ekleme yapılarak döşenir.

İroko deckleri şaşırtmalı olarak döşemenin sebebi, işte bu birleşme noktalarının aynı hizaya getirilmemesidir.

Böylece hem şıklık yakalanmış olurken hem de gözü rahatsız edebilecek bir uygulamadan kaçınılmış olunur.

 iroko deck klipsli döşeme


Üstten Vidalanarak Döşenmiş İroko Deck;

Uygulama zemininin deck döşemek için fazla uygun olmadığı durumlarda deck uygulaması esnasında tesfiyesini kolaylaştırılmak için zaman zaman tercih edilen bir döşeme şeklidir


Kaydırmaz Yüzey Özellikli Profil Açılmış (AntiSlip) İroko Deck;

Bahçelerde, yürüme yollarında,yazlık evlerin dış mekan oturma alanları, havuz kenarları gibi ıslak olabilecek bölgelerde kişinin kayarak düşmesini engellemek amacıyla yüzeyine profil açılmış ve kaydırmaz özellik kazandırılmış İroko deck profil tipidir. AntiSlip özellikli bu profil istendiğinde diğer uygulamalarda da görsel güzelliği açısından uygulanabilmektedir.


Boy Döşeli İroko Deck Uygulaması;

Ahşap deck kullanımında doğallığın yanısıra kaliteyi ve gösterişi yansıtan en önemli unsur ahşap decklerin yekpare oluşu yani tek parçadan oluşmasıdır. Ucuna bir parça daha eklenmesine gerek kalmayacak kadar uzun boyda decklerden imal edilerek montaj yerinde alanın boyuna göre kesilerek döşenen decktir. Estetik açıdan çok hoş bir görüntü sağlar. ve çok doğal durur. İroko deckler ülkemizde yaygın olarak kullanılır ve lüks sınıfında tercih edilebilecek en ekonomik ürün olduğu için sıklıkla boy deck olarak döşenmesi tercih edilir
Deck uygulamalarında, ahşap koruyucu boya ve yağların kullanımı, ahşap türünün güçlü ve estetik özelliklerinin tam anlamı ile yansıtılması ve o şekilde korunması için önem arz etmektedir. Satıcılarımızdan özellikle ithal ettiğimiz ahşap türlerine uygun ahşap koruyucu boya ve yağlar hakkında bilgi edininiz.Standart olarak stok tuttuğumuz ahşap türlerinin dışında dünyada kabul görmüş diğer ahşap türleri de istenirse, projelerinize uygun ölçü ve şekillerde dünyanın değişik yerlerindeki kalite standartlarına güvendiğimiz anlaşmalı olduğumuz tesislerde ürettirilip zamanında teslim edilebilir.
İROKO ÜRÜN GRUBU