• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/teak.iroko
  • https://twitter.com/ParkeDeck
TEAK ÜRÜN GRUBU

KOMPOZİT DECK DOLU ÜRÜN

DECK ÖZELLİKLER
Kullanıcı dostudur.
Çevre dostudur.
Antibakteriyel.
Su ve nemden etkilenmez, hava koşullarına karşı dayanıklıdır.
Montajı kolaydır.
Bakım gerektirmez. Kıymıklanmaz, parçalanmaz. Doğal ahşap görünümü ve hissi.
Boyanabilir cilalanabilir.
Termit, mantar ve böceklere karşı dayanıklıdır. Verimli maliyet.
Çürümez.
Geç yanma özelliğine sahiptir.
Uzun ömürlüdür. Yosun tutmaz. Geri dönüşümlüdür.
Kaymaz yüzey.
İstenilen boyda üretilir.                                                                                                                       

140mm X 25mm (2000 - 7000 mm) 140 mm en 25 mm et kalınlığı ,en az fire verecek şekilde ihtiyacınıza göre 2000 ila 7000 mm aralığında boy üretimi yapılır.)


WPC NEDİR? WPC (wood plastic composite), kompozit üretim tekniğinin, plastik ve ahşap tozuna ısı ve emprenye uygulanarak oluşturulan bir biçimidir. Burada ahşap takviye, plastik ise birleştirici görevindedir. Ahşabın doğal görünümü ve sıcaklığı ile plastiğin doğal şartlara dayanımı ve biyolojik hasarlara karşı mukavemeti birleşerek tamamen farklı bir malzeme elde edilmiştir. Bu malzemeye ihtiyaç duymamızın sebebi, doğaya saygı duymak ve hızlı ağaç tüketiminin azalmasına katkıda bulunmakla beraber, işlemden geçmiş ağaç ve plastik hurda malzemelerinin WPC teknolojisi ile kullanıma geri kazanılmasını sağlamasından dolayıdır. Aynı zamanda tüketicinin aynı kalite ve konfora, doğaya zarar vermeden, daha ucuza sahip olması ve ülke ekonomisine katkıda bulunmasını sağlar.

WPC’nin Avantajları nelerdir? %100 geri dönüşümlüdür. Kesinlikle çürümez ve mantarlanmaz. Homojen yapısı dolayısı ile mekanik mukavemet gösterir. Toksit gaz ve mataryel içermez. İklim değişimlerinden etkilenmez. Ahşaba uygulanan periyodik bakıma gerek duymaz. Neden Solid (dolu-bütün) Deck? Ülkemizde üretilen ve Uzakdoğu ülkelerinden ithal edilen decklerin genellikle boşluklu olduğunu gördük. Bu ürünlerin kar ve yağmur gibi hava koşullarında boşluklarında biriken su, hava ısındıkça buharlaşıp deck’i boyuna eğip kısa süre içinde kırılmasına yol açar. Özellikle marinalarda ve yoğun trafiğin olduğu yerlerde ciddi sorunlarla karşılaşmak kaçınılmazdır. Bu sebeple deniz ülkelerinin ortak fikirde birleştiği solid (bütün-dolu)deck üretimi tercih edilmeye başladı.

Solid deck’in federli (boşluklu) deck’e göre en büyük avantajı bu gibi doğal etmenlere karşı olan mukavemetidir. Su malzemenin içine nüfuz edemez ve malzemenin yapısında deformasyona yol açmaz.

MONTAJ NASIL YAPILIR ?  deck sistemi; WPC solid karkas, deck profil ve klips ile beraber hazır olarak gelir. Uygulaması son derece basittir ve uzun süreli montaj deneyimi gerektirmez. -İlk olarak zemin profili yani karkas, temiz zemine, önerdiğimiz ve test edilmiş çift komponentli yapıştırıcı ya da vidalama ile uygun boşluklar halinde monte edilir. -Zemine sabitlenen karkas üzerine metal klips yardımı ile deck sabitlenir.


 İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve Forest Products Laboratory Madison/U.S.A. ortak çalışması sonucu kompozit deck ürününe ilişkin testleri yaptırmış ve neticesini aşağıda bilginize sunmuştur. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi WPC kompozit çalışma ve araştırmalarını firmamız bünyesinde ortak projeler yürütmektedir.İROKO ÜRÜN GRUBU