• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/teak.iroko
  • https://twitter.com/ParkeDeck
TEAK ÜRÜN GRUBU

TEAK KERESTE

Teak Kereste

Teak Kereste Fiyatları

 Ürün Özellikleri: Teak ağacı, denizciler tarafından dünyanın en değerli ve çok yönlü kullanımı olan ağacı kabul edilmektedir.

Myanmar (Burma) teak’den, altın parıltısı rengine dönen ender güzelliği, dekoratif damarlı yüzeyi, benzersiz mukavemet özellikleri, dayanıklılığı, aşınmaya olan direnci, ahşap sektöründe eşsiz ve en çok talep edilen ağaç olmasını sağlamıştır.

Titanik gemisinin güvertesi, Myanmar (Burma) teak’den yapılmış olup, güverte ahşabı, geminin battığı talihsiz gece 15 Nisan 1912 deki gibi iyi durumdadır. Myanmar (Burma) daki, Rangoon nehrinde, 150 yıla yakın zamandır, suya batırılmış olarak duran burma teaklerinin, kesildikleri ilk gündeki gibi özünün sağlam ve iyi durumda oldukları gözlenmiştir.

Uzakdoğu’daki yüzlerce yıllık birçok tapınakta teak ağacından kolon, kiriş, kapı ve pervazları kullanılmıştır. Bu kadar üstün özelliği bir arada bulunduran teak’den başka bir ağaç türü daha yoktur.

Yüzyıllardır, teak ağacından yapılmış güverte ve ahşap ürünleri mükemmelliğin eşsiz örneği olarak gösterilmiştir.

TEAK KERESTE

Birmanya Teak Kereste - Original Teak Kereste Anavatanı Birmanya’dan (Burma-Myanmar) direk ithalatını yapmakta olduğumuz Teak ağacını gerek Teak tomruk gerek Teak kereste gerekse Teak deck olarak
 firmamızdan temin edebilirsiniz.

Teak ağacı özellikle dış mekânlarda yer döşemesi, mobilya veya kapı pencere doğraması olarak tercih edilmektedir. Doğal yapısı itibariyle sert bir tür olan Teak, aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu yağı sayesinde (Teak yağı olarak bilinir) dış ortam koşullarına çok iyi dayanım gösterir. Su molekülleri tek başlarına yağ moleküllerini çözemediği için ağacın bünyesine nüfuz edemezler.

Bunun sonucu olarak, Teak ağacından yapılma gerek kapı ve pencere doğramaları olsun gerek mobilyalar, yürüme yolları veya çok sık yıkanarak suyun yıpratıcı etkilerine maruz kalan verandalar, sürekli suyla temas halindeki havuz kenarları olsun çok uzun yıllar bu etkilere dayanım gösterir ve adeta yıllara meydan okur.

Bu özelliği iyi bilinen Teak ağacı kerestesi bu ve benzeri amaçlarla kullanılmak üzere oldukça değerli ve özel kullanım alanları olan bir kerestedir.

Bu alanların başında da yat ve yatçılık sektörü gelmektedir. Sürekli açık hava şartlarına maruz kalan yatların ve diğer ahşap teknelerin güverte ve benzeri diğer kısımları özellikle Teak ağacından yapılmaktadır.

Bu sebeple Teak kereste tercih eden yat imalatçıları Teak ağacını, Teak tomruk olarak, Teak kereste olarak veya hazır halde Teak deck olarak temin etmektedir.

Rengi altın sarısı ile kahverengimsi bir sarı arasındaki Teak kereste, alışılmış marangozluk aletleri ile rahatça işlenebilmektedir. Yüksek yoğunluğuna rağmen çatlama, dönme veya çarpılma minimumdur. Böcek ve mantar zararlılarının etkilerine karşı çok yüksek dirence sahiptir.


Bu değerli Birmanya Teak keresteyi  firmamızdan, menşei belgelenmiş olarak temin edebilirsiniz. Lütfen piyasadaki farklı bölgelerden temin edilen ve plantasyon (yetiştirme) üretim Teak kereste ile karıştırmayınız.İROKO ÜRÜN GRUBU