• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/teak.iroko
  • https://twitter.com/ParkeDeck
TEAK ÜRÜN GRUBU

DIŞ MEKAN DECK

 En genel tanımı ile Deck dış mekan parke (Dış mekan Ahşap zemin kaplama)’dır.

Villa yada evlerin bahçelerine direk beton üzerine karkasla yada toprak ile teması kesilerek beton atılmadan uygulanan deck ürünleri ,teraslara , banyo içi, küvet altı (duş altı zemini) gibi ıslak zemin üzerine yat veya gemi güvertelerinde uygulanan dış hava şartlarına dayanıklı ahşap decking (Deck) malzemelerdir.

Mekanlarımızın içinde ya da dışında ıslak zeminlere montajı yapılan, dış hava şartlarına uygun, egzotik ağaç grupları yada emprenye edilmiş (deck-decking) malzemelerdir.

Bu malzemeler uzun boy (deck) veya karo deck olarak üretilirler.Uzun boy malzemeden Armuzlu (Mastikli), Aparatlı,klipsli,Vidalı ve gizli çivili ,çakma metal klipsli şekilde üretimler yapılmaktadır.

Uzun Boy Deck montajında alt malzeme kendi malzemesinden yada Emprenye edilmiş ahşaptan olmalı ve vidalar suya paslanmaz vida olmalıdır. Armuzlu yapılacak deck , ızgaraların üzerine su kontrasının üzerine montajı yapılmalıdır. Karo deck sistemlerde yaptığımız mekanlar kışın rahatlıkla toplayıp, yazın tekrar kullanma rahatlığı getirir.Altı ahşap modüler veya altı plastiktir.

Teak(Tik) deck, Merbau deck, İroko deck ,ipe deck ,cumaru deck, gibi egzotik dayanıklı ağaç türleri , Emrenye edilmiş ( lareks deck yada çam deck ) dış cepheye dayanıklı ağaçlardan ve Thermowood( ısıl işlem görmüş ) edilmiş ağaç türlerinden Boy yada modüler plastik karo sistem ile veya çeşitli ebatlara karo deck olarak üretilip mekanlarınıza monte edebilirsiniz.

Decking (Deck) malzemesinin altına döşenen ızgara karkas sayesinde suyun hızlı ve etkili bir şekilde süzülmesini sağlar.Deck malzemesinin ızgaraya montajında galvanizli paslanmaz deck aparatı (Deck klipsleri) yada plastik deck aparatları ve deck klipsleri kullanılmalıdır..

Artık evin içinde olduğu gibi bahçede rahat ve güven içinde zevkle yalın ayak yürüyebilirsiniz.Orpa decking size ıslandığı zaman kaymayan ağaç türlerini sunmaktadır.

Dış mekan Ahşap Deck Kaplama Fiyatları çeşitleri,ölçüleri ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

• 1)Armuzlu Deck – (mastikli deck) Bu uygulama çoğunlukla Teak , iroko , merbau , ipe gibi ağaç çeşitlerinde , yoğun kullanım alanları olan bölgelerde ve görsel zenginlik istenilen alanlarda kullanım imkanı bulur.Uygulama işlemi diger uygulamalara göre daha zor olmasına karşın, dış şartlara dayanımı ve bakımı diğer uygulamalara göre daha iyidir.Yat , gemi güverte ve havuz kenarlarında özellikle oteller ve cafeteryalar tarafından tercih edilmektedir.

• 2) Deck Aparatı – Klipsli deck uygulama ; Genel olarak ağaç malzemenin kenarlarına özel bıçaklar sayesinde kanal açımıdır.Tercihen uzun boy şeklinde uygulamadır.Alt karkas üzerine deck aparatı (Deck Klips)yapılan montaj şeklidir.

Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken önemli hususlar kullanılan karkasın kalitesi ve ara sıklık oranıdır.En az 35 cm ara ile karkas döşenmelidir.

Ayrıca kullanılan deck aparatın galvenizli ve paslanmaz olması yada dayanıklı plastik deck aparatı / deck klipsi olmasıdır.

• 3) Karo Deck (Garden Tile) uygulaması ; Ahşap deck malzemenin (Karolaj ahşap )( 50 cm x 50 cm veya 30 cm x 30 cm ) karo deck olarak yada projeye özel ölçüde daha farklı ebatlarda yapılıp hazırlanarak uygulanacak alanda montaj yapılır.

Karo imalatı alt taşıyıcısı kendi ağacından yada plastik olarak imalatı yapılır.Yani Ağacın cinsi ne ise altındaki karkasıda kendi malzemesindendir.Ya da malzemenin altında plastik kalıp vardır.

Bakımı kolay bir uygulamadır.

Uluslararası adı Garden Tile’dir. Ahşap Deck ürünlerinden Bahçe Döşemesi,Cephe Kaplama,Havuz Kenarı Parkesi,Duş altı Zemini Bahçe çiti gibi birçok alanda uygulama yapabilirsiniz.
İROKO ÜRÜN GRUBU