• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/teak.iroko
  • https://twitter.com/ParkeDeck
TEAK ÜRÜN GRUBU

DECK UYGULAMA ÖNERİLERİ

Deck Uygulama önerileri

1 ) deck uygulanacak beton zemin ( şap ) düzgün ve uygun sertlikte olmalı asla kumlanma olmamalıdır. Uygun bir su akış seviyesi ayarlanmış olmalı , lokal su birikmelerine sebebiyet verilmemelidir. Eğer su birikmeleri oluşacak olurda uzun zamanlarda deck döşemede deformasyona sebebiyet verebilir. Sap sızdırmazlıgı yeterli değil ise beton zemine uygun izalasyon yöntemleri kullanılmalıdır.

2 ) Deck uygulanacak zemin montaj aşamasında kuru olmalı , karkaslarda kullanılan yapıştırıcıya imkan sağlanmalı . Ayrıca deckler ile zemin arasında belirli bir boş alan sağlanmış olmalıdır. Dolayısıyla hava sirkülasyonu sağlanmış olacaktır.

3 ) Kulanılacak deckler arası karkas boşlukları 35 cm yi geçmemeli ve decklerle karkasların birleşim yerlerine uygun yapıştırıcı kullanılmalıdır. Ayrıca decklerin kafa birleşim yerleride mutlaka yapıştırılmalıdır.

4 ) Üsten vidalama montaj modeli uygulanacak ise havşa , kavela uygulanmalıdır.tercihe göre paslanmaz vida kullanılmalıdır.

5 ) Montaj  dan önce decklerin her yüzüne ahşap koruyucu yağ yada ultraviyole koruyucu tatbik edilmelidir.

6 ) Aparatlı deck montajlarında deckler arasında 5 mm boşluk bırakılmalı dır

7 ) Mastikli , armuzlu deck döşemelerinde armuz derinliği minumum 5 mm olmasına özen gösterimelidir.

8 ) Karo deck montajlarında alt taşıyıcısı ahşap olan deckler zemine ve deckler belli noktalardan yapıştırılmalı , plastik taşıyıcılı karo decklerde zeminin su akışkanlığı sağlammalı , su birikmesine müsade edilmemelidir..


İROKO ÜRÜN GRUBU