• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/teak.iroko
  • https://twitter.com/ParkeDeck
TEAK ÜRÜN GRUBU

İPE DECK

İPE DECK

İpe Brezilya kökenlidir ve Brezilyada ceviz olarak adlandırılır.Koyu kızıl kahverengi ve siyaha yakın renkleri oluşur. Özellikle koyu renk isteyen ev dekorlarının vazgeçlimez parkesi olarak dikkat çeker. 

Kullanım alanında fazla renk değiştirmez.

Çok  yoğun 0, 95 gr / cm 3  bir ağaçtır işlenmesi çok zordur , Böcek tasallutu ve mantarlaşmaya son derece dayanıklıdır.Dış mekan da kulanılan ipe deckler bakım gerektirmeksizin çok uzun yıllar hiç sorun çıkarmadan kullanılır..


 

İPE DECK EBATLARI

18 mm -20 mm genişlik

900 mm - 100 mm genişlik

150  cm - 400 cm boy..
İPE DECK – IPE DECKING  DECK ÇEŞİTLERİ - AHŞAP DECK

İpe ağacı ( Brezilya cevizi ), dünyadaki en sert ağaçlardan biridir. Avrupa, Asya ve Amerika’ da son derece popüler olan bu ağaç türü, ülkemizde daha yeni yeni tanınmaya başlamıştır.

İpe ağacından yapılmış deckler dış mekan uygulamalarında oldukça başarılıdır. İpe ağacı çürümeye bozulmaya ve haşere saldırılarına karşı doğal olarak dirençli bir egzotik ağaçtır.Son derece yüksek yoğunluklu, sık damarlı bir odunu vardır. Genellikle derin ve zengin duran bir kahve tonuna sahip olan odunu, bazı türlerde kızıl bir kehribar rengine kaçar.Böcek saldırısına ve çürümeye karşı en dayanıklı ağaçtır. Gücü ve dayanıklılığı neredeyse Teak kadardır. 

İROKO ÜRÜN GRUBU