• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/teak.iroko
  • https://twitter.com/ParkeDeck
TEAK ÜRÜN GRUBU

DUŞ İÇİ TEAK TİK AĞACI

Islak mekanlar için hazırlanan ahşap duş havuzuna uygulanan banyo içi ahşap duş ızgaraları teak iroko gibi vs. ahşaplardan imal edilir. Ayak sağlığı açısından da önem arz eden ahşap duş ızgaraları banyolarda dekoratif görünüm itibari ile de banyo dekoruna değer katar.


Teak iroko gibi vb. çeşit suya rutubet ve neme dayanıklı ahşap malzemeler kullanılabilen ahşap duş ızgaralarında siparişe özel üretim gerçekleştirilmektedir.

Buna bağlı olarak bazı banyo alanlarında paslanmaz ayaklar kullanılarak sisteme monte kendinden tabureli modüller de oluşturulabilmektedir. Teak iroko gibi vb. ahşap türlerindeki duş ızgaralar yıllık bakıma tabidir.Uzun yıllar kullanımınız için, ilk kullanımı takip eden yıllarda periyodik bakımları yapılmalıdır. Ahşap duş ızgarası yapılacak olan banyo lanının gönyesinde oluşu uygulamadaki aksaklıkların önüne geçer. Gönyesiz bir alanda açı alanlarını seramik zemine bağlı olarak ölçeklendirebilirsiniz.Risk almak istemiyorsanız, kağıt karton vs. malzemelerden bir şablon oluşturup ölçeklendirmeyi buna göre yapmanızda herdaim fayda var.

Duş Alanı Zemin Çözümleri Teak ağaçlı duş zemini Tekne ve Yat gibi lüks deniz araçlarındaki zemin uygulamalarında kullanılan teak ağacı modern banyoların artık vazgeçilmezi.
Banyolara kattığı estetik ve modern görünümünden ziyade kullanıcının duş esnasında ayaklarının ağaca dokunması, hem fizyolojik ve de psikolojik olarak rahatlama hissi verecektir. Islak zeminlerde rahatlıkla kullanılabilen bu ahşap, türünün en değerli ögelerindendir.Ağaçların kralı olarak bilinen teak ağacı nın, ağaç türleri arasındaki yeri, altının madenler arasındaki yerine denktir. Dayanıklılığı, ısı ve nem farklılıklarına uyumu, yaşlandıkça güzelleşmesi sebebiyle teak ağacı; hayatın birçok alanında ve özellikle de denizcilikte yüzyıllardır kullanılıyor. Her türlü hava koşullarına dayanabilen, zamanın yıpratamadığı bir ağaçtır. Özelliklerinden dolayı ağaçların en kıymetlisidir ve nadir bulunur.Teak aşırı derecede yoğun dokulu, bozulma, eğilme, çekme ve şişmeye karşı koyan sert bir ahşaptır. Banyo zemin uygulama metotlarından, duş kabinleri için teak ağacı çözümleri.Islak banyo zeminleri, gerek yaşlı hasta ve çocuklarımız gerekse kendimiz için düşme kayma bir yerimizi çarpma gibi durumlarda kırık çıkık oluşabilecek ve hatta yaralanmalara kadar gidebilen riskli ortamlardır.Bu aşamada oval kare dikdörtgen duş tekne modellemelerinde standart ölçeklerde hazır satıldığı gibi Ölçüye özel üretim ve uygulama yapılablmektedir.
İROKO ÜRÜN GRUBU