• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/teak.iroko
  • https://twitter.com/ParkeDeck
TEAK ÜRÜN GRUBU

Masif parke ve Lamine parke arasındaki farklar

LAMİNE PARKE Mİ ? MASİF PARKE Mİ ? LAMİNE PARKE VE MASİF PARKE KIYASLAMASI.

Lamine parkeler esas itibariyle masif parkelerden üretilmiş ürünlerdir. Gelişen teknoloji ve zaman içerisinde yoğun kullanım talebi masif parkenin endüstriyel olarak lamine parke olarak kullanılmasını sağlamıştır..


1) Lamine parkeler , hazır ürünler oldukları için masif parkeler gibi daha uzun montaj uygulama zamanına ihtiyaç duymazlar.

2) Lamine parkelerin üst yüzeyleri makinelerde işlem gördüğü için masif parke uygulamaları lamine parke kadar düzgün yüzey vermez.

Fakat birçok kullanıcı ; bu çok düzgün yüzeyin ahşabı gerçek doğallığından uzaklaştırdığını düşünür ki.Benim de düşüncem bu yönde dir.

3) Lamine parkelerin bir kısmı tıpkı masif parkeler gibi yapıştırılarak döşenmektedir. Ama büyük kısmı yüzer sistem döşeme modeli ile döşenir. Bu da lamine parkenin tıpkı laminat parke gibi tınnamalı bir ses cıkarmasına ve özellikle yerden ısıtmalı zeminlerde ısı kaybına sebebiyet verir.

4) Lamine parkelerin çok büyük kısmının orta taşıyıcısı lata dır..Lata üst yüzey parkeden her zaman daha az yoğun bir ahşap tır. Bayanların ayakkabı topukları , sivri uclu eşyalarda çökmeler oluşabilir..

Masif parkelerde ve orta taşıyıcısı kontra olan ürünlerde bu deformasyonlar görülmez.

5) Masif parkeler ve lamine parkeler zaman içerisinde kullanımdan kaynaklanan aşınma ve cizilmelere maruz kalırlar. Parkeler için çözüç sistre ve cila uygulaması yapmaktır.. Fakat dikkat edilmesi gereken husus özellikle lamine parkelerin kullanım ağaçları belli kalınlıkta oldugu için çok dikkat edilerek uygulama yapılmalı ve profesyonel Avrupa makinalara ürünlerimiz teslim etmeliyiz.


Unutulmamalıdır ki ;

lamine parke endüstriyel bir üründür ve endüstriyel ürünlerde fiyatı etkileyen bir çok etken vardır : Lamine parkede kullanılan ürünün toplam kalınlıgından çok parke olarak kullanılan üst yüzey ürününün kalınlıgı , üretirken renklendirilip renklendirilmediği ( renklendirilmiş ürünler alt sınıf tasniflendirilmiş ahşabın boyanarak ) güzel görünüm sağlanmasıdır

.Alt katmanının lata yada kontro olup olmadığı , üst yüzey cilalarının kalitesi çok önemlidir.


MASİF PARKELER ÇOGUNLUKLA AÇIK RENK—--Light ORTA RENK---Medium KOYU RENK---Dark olarak adlandırılır.

MASİF PARKE VE LAMİNE PARKE EBAT ; ÖLÇÜLERİ MASİF PARKELERİN ÇOK GENEL EBATLARI

masif parke kalınlıkları 14/15/16/18/20/22 mm  

masif parke enleri 60/100/120/140/180/220mm

masif parke boyları 300/120/2200/2500mm

LAMİNE PARKELER İSE ;

Ekonomik , Standart , lüks yada A garde yada A-B Grade olarak sınıflandırılır

Lamine parkelerin ; genel olarak üretim yapan firmalara göre değişiklik göstersede

12 mm- 14 mm - 15 mm- 16 mm toplam kalınlık

120 mm- 135 mm - 140 mm 150 mm - 160 mm 180 mm- 190 mm genişlikler

100 cm den 240 cm kadar muhtelif boyları bulunur..

Ürünler ve projeler hakkındaki tüm sorularınızı bize yöneltebilir, detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Projeleriniz doğrultusunda, toptan şekilde kullanımınıza sunduğumuz bu masif parkeler hakkında sipariş vermek veya bilgi almak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

İROKO ÜRÜN GRUBU