• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/teak.iroko
  • https://twitter.com/ParkeDeck
TEAK ÜRÜN GRUBU

KOYU İROKO DECK

Koyu İroko Deck

Koyu İroko Decking

YÖRESİ : South and Central America AĞAÇ

GÖRÜNÜMÜ : İlk kesildiği zaman parlak sarı renktedir, daha sonradan koyu kahverengi renge dönüşür. Sapwood durumu ağaçta sınırlıdır. Dokusu iç içe veya düz çizgilerdir.Damarları harika izlenimler sunar. %12 RUTUBETTE AĞACIN YOĞUNLUĞU 0.75 g/cm3.

ÇALIŞMA ÖZELLİKLERİ : Azalmanın etkisi oldukça yüksektir; ağaca peeling yapmak tavsiye edilmez dilimlemede iyi olduğu söylenmektedir. Tozu alerjiye yol açabilmektedir. Çivileme ile yapılması iyidir fakat tutkalda kullanılması tavsiye edilir.

Deck montaj klipsi/aparatı kullanılması uygundur.Tutkal çivileme ,deck klipsi/aparatı ile kullanınız.Hem deck klips hemde dış mekan tutkalı ile kullanılırsa daha kararlı bir işçilik ortaya çıkar.Bu tüm deck parke (dış mekan ahşaplar) ürünleri için geçerlidir.Koyu İroko hızlı kurur.

DAYANIKLILIK : Koyu İroko Deck kurtlanmalara ve çürümelere orta derecede dayanıklı olup sapwood bu ağaçlarda çok az görülür. Sapwood kabuğa yakın beyaz kısımlardır bunlar kullanım için uygun değildir çabuk çürür. Uygulamada ürüne kanal açılması Deck aparatı-Deck klipsi (Deck Montaj bağlantı elemanı) kullanılması uygundur.

KULLANIM ALANLARI Koyu İroko Decking-deck bir kaç işlem için kullanılmaktadır: İç mekânda yüksek sınıf mobilya, merdiven basamakları, panellerde, parke olarak. İç mekanda Yüzeyi hazırlamak için daha önce astar kullanılması tavsiye edilmektedir. Dış mekânda yürüme yolu, iskele, havuz kenarı, teras bahçe zemin kaplama gibi alanlarda kullanılabilir.(Dış Mekan Ahşap Deck Parke)

Açık Iroko’dan daha sert ve yoğundur, ülkemizde tanınmayan Güney Amerika da sıkça kullanılan ideal bir ağaç türüdür.

Kullanımında Kanal açılması ve çakma Deck aparatı-deck klipsi kullanılması daha uygundur. İroko zemin kaplama,iroko cephe kaplama,iroko deck havuz kenarı,iroko karodeck ve iroko deck fiyatlari (ve diğer deck fiyatları) için bizimle irtibata geçiniz


İROKO ÜRÜN GRUBU